top of page

ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

Структура та органи управління закладу дошкільної освіти "Тополька"

  Кадровий склад закладу освіти згідно з ліцензійними умовами . 
В закладі дошкільної освіти працює 6 педагогічних працівників :
   із них:
   Директор-   1
   Вихователі -  3
   Асистент вихователя - 1
  Музичний керівник    - 1

   Освіта:
  Вища- 5

  Педагогічні звання :
   Спеціаліст "I категорії"  -  2
   Спеціаліст    - 2
   Магістр     -   1

   
Територія обслуговування ЗДО
  Закріплена територія ЗДО "Тополька"- 0.15га

   
Ліцензований обсяг та фактична кількість осіб , які навчаються в закладі освіти    
   
В закладі освіти виховуються   38 дітей
  
МОВА ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ -У К Р А Ї Н С Ь К А 
      
    Наявність вакантних посад 
     
Вакансія психолога      
   
 
   Річний звіт про діяльність закладу освіти за 2020-2021рік

              Заклад дошкільної освіти "Тополька" діє згідно з :
       - основними положеннями Конституції України
      - Законом України "Про дошкільну освіту"
      -  Положенням "Про дошкільний навчальний заклад" затвердженим Кабінетом Міністрів України від 12 березня 2003року
     -Законом України "Про охорону дитинства"
      - Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів ( затверджено наказом Міністерства  охорони здоров'я України           -    Граничного допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності , затверждженого наказом МОН України від 20.04.2016року № 446 та іншими нормативно-правовими актами , які регламентують діяльність закладів дошкільної освіти в Україні .
     - згідно Базового компоненту дошкільної освіти ( затвердженого Міністерством освіти  та науки України від 12.01.2021року №33 
    -Колективним договором між адміністрацією , профспілковим комітетом  та трудовим колективом ЗДО на 2019-2022роки
        Протягом 2020-2021рокуколектив закладу дошкільної освіти спільно з батьківським комітетом працював над вирішенням  ряду педагогічних , організаційних та господарських завдань .Керівником закладу створювались всі умови для утвердження відкритої державно- громанської системи управління дошкільним закладом , запровадження колегіальної етики управлінської діяльності  що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.
                    Робота закладу дошкільної освіти проводилась згідно річного плану роботи та потреб сучасного суспільства, спрямовувалась на продовження спільної роботи закладу освіти та сім'і, забезпечення наступності у формуванні комунікативної та математичної компетентності здобувачів освіти шляхом запровадження освіти сталого розвтику ; забезпечення наступності у формуванні комунікативної та математичної компетентності здобувачів освіти шляхом запровадження інтерактивної взаємодії  в процесі формування елементарної математичної грамотності, діалогічного та зв'язного мовлення на заняттях та вповсякденному житті ; вдосконалення психологічного супровіду з метою спрямування освітнього процесу від накопичення знань до формування компетентностей ( здоров'язбережувальна, комунікативна , предметно- практична,сенсорно-пізнавальна. природничо-екологічнахудожньо- продуктивна , мовленнєва, соціальна, ) в процесі підготовки дітей до шкільного життя відповідно до Концепції "Нової української школи" .Продовжилась робота над вдосконаленням процесу запровадження системи управління безпечністю харчових продуктів на базі концепції НАССР. 

                                       
Охоплення виховання дітей 5- річного віку

        На виконання Закону України "Про дошкільну освіту " листа МОН України від 18.12.2000року "Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку " , та інших нормативно- правових документів в закладі освіти здійснювалась робота по охопленні дітей 100% дошкільною освітою.Так протягом даного навчального року дошкільну установу відвідувало 32 дітей старшого дошкільного віку. Вони виховувались у двох групах .На даний час всі потреби щодо влаштування дітей 5-річного віку в ЗДО задоволені.

                                 
 Розвивальне середовище та освітній процес.

 Розвивальне середовище дошкільного закладу організовано з урахування м інтересів дітей і відповідає їх  віковим особливостям. Для всебічного розвитку дітей дошкільного віку у закладі оформлено різноманітні тематичні осередки .Постійно- діючі куточки: еколого -валеологічний, куточок усамітнення, образотворчого мистецтва, куточок безпеки, куточок настрою. та батьківський куточок. Змінні куточки формуються зі змінами пір року або за потребою та перспективного плану вихователя. 
   Заклад на протязі року  був повністю забезпечений дидактичним та ігровим матеріалом. Не забезпечено заклад комп'ютерною технікою.  Розвтиок та виховання дітей   дошкільного віку здійснювалось відповідно до завдань Базового компоненту дошкільної освіти та програми розвитку дітей старшого дошкільного віку "Українське дошкілля".Організація життєдіяльності дітей організовувалась на  засадах  сучасних досягнень    психолого- педагогічної науки .Під час  організації життєдіяльності дітей у дошкільному закладі використовувались такі основні форми організації дітей : спеціально організована навчальна діяльність ( заняття), ігри , самостійна діяльність дітей ( художня, рухова, ігрова , трудова, дослідницька) індивідуальна , спостереження, екскурсії та розваги. Особливої уваги  надавали надавали самостійній діяльності дітей та індивідуальній роботі. На заняттях з малювання використовувалися нетрадиційні техніки та матеріали для малювання.Велика увага приділялася роботі з покидьковим та природним  матеріалом.     

                                         
Фізкультурно-оздоровча  робота

      Фізкультурно- оздоровча робота в дошкільній установі проводилась не в повному обсязі . В дошкільному закладі відсутній спортивний зал, але надавалась перевага заняттям на свіжому повітрі , враховуючи погодні умови. За планом проводилися прогулянки - 2 рази в день , екскурсії та пішоходні переходи . За відсутності медичної сестри не повністю було проведено заходи з загартування. Велика увага педагогічними працівниками в онлайн -роботі з батьками , а також по роботі  з дітьми в закладі приділялася поширенню інформації щодо заходів по боротьбі з розповсюдженням  інфекції коронавірусу. особистій гігієні.

                                               
 Організація харчування 

        Організація харчування дітей в ЗДО "Тополька"  здійснюється  у відповідності до Закону України "Про дошкільну освіту" . чинного Статуту закладу та з урахуванням Постанови Кабміну України "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах "за №1591 від 22.11.2004р..Наказу МОЗ  і МОН України за № 242/329 від 01.06.2005року. " ,Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах ".Протягом року велика увага приділялася процесу організації харчування дітей . а саме:
       - відпрацьованого режиму  й графіка харчування дітей
       - прийому продовольчої продукції гарантоавної якості 
       - збереженню та дотриманню термінів та реалізації продуктів
      - складання перспективного меню
     - організації збалансованого харчування у відповідності з натуральними та грошовими нормами
     - дотримання санітарних та гігієнічних вимог , щодо запобіганню короновіручної інфекції.
     Заклад в 2020 році в жовтні впровадив на початковому випробовальному рівні міжнародну систему безпечності продуктів харчування НАССР. В ЗДО встановлено 3-х разове харчування .Вартість однієї дитини становить в день в середньому 22грн.00 коп.за день. В дошкільному закладі харчуютьс діти з пільгових категорій: малозабезпечені та діти з багатодітних сімей .виконання натуральних норм становить 65%. Заборгованості по батьківській платі не має .Заклад в цьому році харчував дітей курячим  філе, м'ясо свинне, риба морожена "Хек", свіжими овочами за сезоном та фруктами (яблука, ). вершковим маслом вищого гатунку 72,5%, сир твердий та кисломолочний. Харчуквання здійснювало ФГ "Прометей".Батьки надавали спонсорську допомогу у вигляді овочів часково(картопля , морква, цибуля та консервація).

                         
Система роботи   щодо соціального захисту дитини

        У ЗДО протягом року планомірно проводилась робота щодо соціального захисту дітей.  ЗДО  забезпечено нормативно-правовими документами з питань соціального захисту дітей відповідно до Конституції України.  Закону України "Про дошкільну освіту". Конвенції про права дитини". В закладі щорічно зводяться дані та фіксуються в Соціальному паспорті садка.  Після вивчення соціального статусу кожної сім'ї , встановлено ,що в закладі налічується: неповних сімей-3, баготодітних -6 , малозабезпечених -3, напівсиріт-1, діти -переселенці-0, діти учасників АТО-0.

                         
Система роботи закладу щодо попередження травматизму .

                    Відповідно до Закону України "Про охорону праці". "Положення про організацію роботи з охорони праці в закладах  освіти адміністрація спільно з профспілковим комітетом працюють над впровадженням державної політики в галузі охорони праці.Весь освітній процес здійснюється відповідно до Інструкції з охорони життя і здоров'я дітей дошкільного віку.У закладі є внаявності вся нормативна база з питань охорони праці та пожежної безпеки .Постійно ведеться робота щодо запобіганню всім видам дитячого травматизму.Питання охорони життя і здоров'я дітей та запобігання усім видам дитячого травматизму систематично заслуховуються на педагогічних радах , групових та загальних батьківських зборах. проводяться бесіди , консультації . оформляються батьківські куточки та папки - пересувки з питань охорони життя і здоров'я дітей та працівників. Випадків дитячого травматизму під час освітнього процесу протягом року не зафіксовано.

                                           
  Управлінська діяльність директора ЗДО . 

             Безпосереднє керівництво роботою закладу дошкільної освіти здійснює  його директор. який координує роботу всіх служб наказами різного характеру. Переважна більшість з них - організаційного та господарського характеру. Книга кадрових наказів і наказів основної діяльності ведуться окремо. Система управління в закладі формувались шляхом системного аналізу діяльності всіх структурних підрозділів дошкільного закладу . Наради при директору проводились 4 рази за звітний період.

                     
Робота щодо зміцнення матеріально- технічної бази ЗДО

                         На протязі 2020-2021рр.в закладі було проведено косметичний ремонт приміщень . ігрового майданчика.Закуплені миючі та дезинфікуючі засоби, придбано електроплиту та пральну машинку - автомат. Зроблено замовлення на електробойлер. 


       20.05.2021р.                                    Директор   ЗДО "Тополька"                М.І.Ворощук

   
                              
       
Правила прийому до закладу освіти
 
 1. Прийом дітей до дошкільного закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі :                                                                                                                                            -  заяви батьків  або осіб, які їх замінюють,                                                                                        -   медичної довідки  про стан здоров'я дитини з висновком лікаря. що дитина може      відвідувати заклад дошкільної освіти,                                                                                                    -    ксерокопія щеплення , завірена лікарем, 
  -  довідка дільничого лікаря про епідеміологічне оточення,
  - копія свідоцтва про народження

    ДЛЯ прийому дітей з особливими освітніми потребами  в інклюзивні групи додатково додаються:
    - висновок психолого-медикопедагогічної консультації або інклюзивно -ресурсного центру;
    - направлення місцевого органу управління освітою;
   -   індивідуальна програма реабілітації для дітей з інвалідністю.
    Питання про відвідування закладу дошкільної освіти дітьми , батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько- консультативною комісією , згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України від 29.11.2002р.№ 434 та затвердженого цим наказом примірного "Положення про підготовку дітей  на педіатричній дільниці  до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу".
   За наявності відповідних медичних  довідок встановленого зразка із висновком лікарсько- консультативної комісії, у якому зазаначено . що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти, керівник зобов'язаний прийняти дитину до садочка.

   


      План заходів , спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти

  1. Групова консультація "Жорстоке поводження з дітьми" -    жовтень         ( батьки)
  2. Групова консультація "З питання додержання педагогічними працвниками вимог законодавства  щодо забезпечення захисту дітей від булінгу"    грудень          (педагоги)
  3. Лекція "Протидія булінгу"                                                        лютий             ( батьки)
  4. Індивідуальні бесіди                                              протягом року         (батьки,педагоги, діти)




 

bottom of page